Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022

Urząd Gminy Moszczenica pok. nr 11

ul. Samorządowa 4

Tel. 18 354 13 00 wew. 21

W ramach działania punktu  pracownik udziela mieszkańcom bezpłatnych porad o możliwościach uzyskania dofinansowania, a także pomaga w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie oraz wniosku o płatność.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Mieszkańcy chcący skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu konsultacji.

Cel programu: poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez:

Dopłatą objęte mogą zostać prace termomodernizacyjne budynku oraz wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, takie jak m.in.

Maksymalną kwotę dotacji w wysokości:

• 47.000 zł – otrzymać będą mogli wnioskodawcy, których średni miesięczny dochód na jednego członka, w przypadku gospodarstwa wieloosobowego wynosi 1.564 zł, zaś jednoosobowego – 2.189 zł;
  • 79.000 zł – otrzymać będą mogli wnioskodawcy, których średni miesięczny dochód na jednego członka, w przypadku gospodarstwa wieloosobowego wynosi 900 zł, zaś jednoosobowego – 1.260 zł.

Program oferuje nawet do 40 tys. zaliczki na remont domu, czyli do 50% maksymalnej możliwej kwoty dotacji.

Wnioski o dofinansowanie można składać online, za pośrednictwem generatora wniosków o dofinansowanie NFOŚiGW (GWD) – z możliwością podpisania wniosku elektronicznie profilem zaufanym lub w gminnym punkcie konsultacyjno – informacyjnym programu Czyste Powietrze.

Przydatne linki:

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE":

www.wfos.krakow.pl

Dokumentacja:

Dokumenty do pobrania:

ukraina pomoc

Odpady2022

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.