Dzisiaj jest: 28 Października 2020
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

W związku z ogłoszonym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej naborem wniosków na realizację Programu „Opieka Wytchnieniowa - edycja 2020” – wzorem roku 2019 gmina Moszczenica będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację programu również
w bieżącym roku.

Zapraszamy mieszkańców gminy zainteresowanych tą formą wsparcia o zgłaszanie potrzeb do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy, w terminie do 2 kwietnia 2020r.
Celem programu jest zapewnienie członkom rodzin/opiekunom osób niepełnosprawnych wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad osobą niepełnosprawną poprzez skierowanie do rodzin osoby opiekuna świadczącego usługi opiekuńcze.

Z programu skorzystać mogą członkowie rodzin lub opiekunowie, którzy sprawują bezpośrednią opiekę nad:

• dzieckiem posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności
  • osobą dorosłą ze znacznym stopniem niepełnosprawności/

W pierwszej kolejności do udziału w Programie zakwalifikowane zostaną osoby z najwyższą liczba punktów uzyskaną z pomiaru dokonanego na postawie Karty pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – Skali FIM (druki do pobrania).

Informacji o programie udzielają pracownicy socjalni GOPS Moszczenica w godzinach pracy ośrodka pod numerami telefonów:

(018) 35 41 240 lub 515 850 720

Szczegóły na stronie:

UWAGA!

Ze względu na wprowadzony w naszym kraju stan epidemii związany
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w trosce o nasze wspólne dobro wszelkich zapytań, zgłoszeń do Programu należy dokonywać w następujący sposób:

-  telefonicznie pod wskazane wyżej numery telefonów : 18 35 41 240 lub 515 850 720

za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Druki do pobrania:

1.Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2020r.
2. Karta pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny-Skali FIM