Dzisiaj jest: 8 Marca 2021
Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

Na zaproszenie samorządowców z Gminy Moszczenica 24 lutego w Staszkówce gościła dziewięcioosobowa delegacja samorządowców z Kurimy na Słowacji.

Starosta Jan Bartos wraz z radymi i dyrektorem szkoły z Kurimy mieli okazję obejrzeć najnowszy obiekt gminny, jakim jest sala gimnastyczna w Staszkówce, wraz z całym swoim zapleczem.

Goście mogli zaobserwować także pracę Komisji Oświaty Rady Gminy Moszczenica. Posiedzenie komisji było poświęcone wnioskom o dotacje z budżetu gminy na prace budowlane przy obiektach zabytkowych w Moszczenicy i Staszkówce.
Wymiana poglądów miała miejsce w obecności Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgi, Przewodniczącej Rady Gminy Moszczenica i dyrektora Zespołu Szkół w Staszkówce.

W roku bieżącym Słowacka Kurima planuje uroczystości jubileuszowe związane z pierwszą zmianką o tej miejscowości w średniowieczu, zatem będzie to okazja do spotkania po drugiej stronie granicy.