Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej
W piątek 8 listopada 2019r. w naszej gminie odbyły się uroczystości związane z obchodami 101 Rocznicy Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już od samego rana świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Moszczenicy. Akademię dla przedszkolaków i klas I-III szkoły podstawowej przygotowała grupa Pani Renaty Ludwińskiej. Dzień wcześniej przedszkolaki zaprezentowali piękne tańce, śpiew i recytację dla swoich rodziców oraz uczestników Placówki Wsparcia Dziennego.

W piątek o godz. 11.11 odbyło się wspólne odśpiewanie Hymnu Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”. Następnie odbyła się akademia dla klas IV-VIII szkoły podstawowej przygotowana przez młodzież pod opieką Pani Sylwii Żelazny, Pani Jadwigi Gryga i Pana Mirosława Potoka. O godz. 1400 w Kościele Parafialnym w Moszczenicy odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, podczas której Słowo Boże wygłosił proboszcz naszej parafii ks.Piotr Bodziony.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz na plac flagowy pod asystą Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie nastąpiło podniesienie flagi, uroczyste odśpiewanie hymnu oraz złożenie kwiatów przez delegacje Gminy Moszczenica, Zespołu Szkół w Moszczenicy i Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica.

Ostatnim punktem obchodów było spotkanie społeczności lokalnej na sali gimnastycznej szkoły przygotowane przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica w ramach realizacji zadania „Integracja seniorów w gminie Moszczenica” współfinansowanego przez Województwo Małopolskie. Gości przywitali przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenicy, po czym głos zabrał Pan Jerzy Wałęga Wójt Gminy Moszczenica. Tym razem piękną akademię pod hasłem „My małe przedszkolaki kochamy naszą Ojczyznę” zaprezentowała grupa Pani Lucyny Majka. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych wykonany przez Chór „Małopolanie”.

Ostatnim punktem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek przygotowany przez grupę aktywnych seniorów i Koło Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się organizacji Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, za zaangażowanie, obecność i wzorową postawę patriotyczną.
 
J.Brach

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Pogoda

 Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM