Dzisiaj jest: 23 Listopada 2019
Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy informuje, że do dnia 30 listopada 2019 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start.

Wniosek można złożyć drogą:

• tradycyjną (papierową) lub
  • elektroniczną (przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną).

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.

1 sierpnia 2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1343) zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”. Program rozszerzono o uczniów szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Wnioskodawcy ubiegający się o świadczenie na ucznia szkoły policealnej lub szkoły dla dorosłych w bieżącym roku mogą złożyć wniosek tylko w formie papierowej.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Formularz wniosku o ustalenie prawa do świadczenia dobry start można pobrać w siedzibie GOPS, a także z poniższego linku

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start

Osoby zainteresowane, które jeszcze nie złożyły wniosku, mogą to uczynić drogą tradycyjną lub elektroniczną w terminie do 30 listopada 2019 r.