Dzisiaj jest: 18 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

W RAMACH WDRAŻANYCH PROGRAMÓW/PROJEKTÓW  m.in. Opieka Wytchnieniowa,  Małopolski Tele – Anioł  -  mających na celu wsparcie osób starszych, samotnych, chorych, niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Forma zatrudnienia: umowa - zlecenie

Wymiar czasu pracy: w zależności od zapotrzebowania na ww. usługi  programowe wśród mieszkańców gminy Moszczenica.

1. Wymagania do świadczenia usług opiekuńczych (zwykłych) – pomoc w zaspakajaniu podstawowych codziennych potrzeb życiowych to zwłaszcza :

-  cechy interpersonalne: empatia, cierpliwość, życzliwość

- umiejętność skutecznego komunikowania się,

- umiejętność organizowania pracy w miejscu zamieszkania klienta,

- sumienność

- stan zdrowia pozwalający na wykonywanie ww. rodzaju pracy

1. Wymagania do świadczenia usług opiekuńczych (specjalistycznych) – usługi opiekuńcze dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z typu schorzenia lub niepełnosprawności.

oprócz cech/wymagań wymienionych w pkt. I  - do świadczenia tego rodzaju usług wymagane jest :

- Posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi

III.        Wymagania do świadczenia usług opiekuńczych (specjalistycznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi)  – to szczególny rodzaj specjalistycznych usług opiekuńczych udzielanych osobom, które z powodu choroby psychicznej lub niepełnosprawności intelektualnej mają poważne trudności w codziennym funkcjonowaniu, a zwłaszcza  z relacjach z otoczeniem, edukacji, zatrudnieniu i realizacji spraw bytowych.

oprócz cech/wymagań wymienionych w pkt. I pkt. 2  - do świadczenia tego rodzaju usług wymagane jest dodatkowo :

- zaliczony co najmniej półroczny staż (m.in. w szpitalu psychiatrycznym, w środowiskowym domu samopomocy, domu pomocy społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną albo placówce oświatowej lub terapeutycznej dla dzieci/młodzieży z zaburzeniami rozwoju lub niepełnosprawnością intelektualną) albo poświadczyć doświadczenie nabyte podczas realizacji takich usług.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Moszczenicy ul. Samorządowa 2, 38-321 Moszczenica tel. 18 354 12 40.

Z uwagi na ważność sprawy prosimy osoby zainteresowane o pilny kontakt.

p.o. Kierownika GMINNEGO OŚRODKA

POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZENICY