Dzisiaj jest: 18 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

W związku z możliwością przystąpienia Gminy Moszczenica
do Programu pn. „Opieka Wytchnieniowa”- edycja 2019, Moduł I w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy informujemy, że:

Celem głównym Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
1) dziećmi niepełnosprawnymi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami:
a) konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji,
b) konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,

2)  osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Wsparcie oferowane w ramach Programu – MODUŁ I polegać ma na zapewnieniu członkom rodzin lub opiekunom osób niepełnosprawnych doraźnej, czasowej pomocy w  sprawowaniu opieki poprzez skierowanie do rodzin osoby opiekuna świadczącego usługi opiekuńcze.

Mając na uwadze powyższe zachęcamy członków rodzin oraz opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności z w/w wskazaniami  lub osobami z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, w szczególności osoby uprawnione do pobierania świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna do zgłaszania się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat Programu oraz warunków udziału.

Kontakt:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy, ul. Samorządowa 2 Moszczenica 38-321,  tel. 183541240 – osoba do kontaktu - Maria Pyzik

Podstawa prawna:
Art.7 ust.5  Ustawy z dnia 23 października 2018r. o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych  ( Dz. U. z 2018r. poz.2192)

Szczegóły na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
www.gov.pl/web/rodzina/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2019