Dzisiaj jest: 18 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Celem głównym
projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych dla 150 dzieci i młodzieży oraz 110 rodziców/opiekunów tych dzieci, pochodzących  z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, poprzez utworzenie na terenie gminy Moszczenica placówki wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym i specjalistycznym.

Projekt zakłada utworzenie i prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży do lat 18, zamieszkujących lub uczących się w szkołach na terenie Gminy Moszczenica.

Łącznie placówka dysponuje 100 miejscami wsparcia, w tym:

- przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce – 30 miejsc,

- przy Zespole Szkół w Moszczenicy – 45 miejsc,

- przy Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy – 25 miejsc.

Okres realizacji Projektu: od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2022 r.

Całkowita wartość projektu: 4 850 631,41 zł

Wartość dofinansowania z UE: 4 123 036,69 zł.

Całkowita kwota dofinansowania:4 497 990,50 zł
Oferta placówki:

a) dla dzieci i młodzieży: bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęcia: opiekuńcze, psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne, matematyczne, matematyczno-informatyczne, języka angielskiego, kulturalno-czytelnicze, biologiczno-chemiczne, fizyczne, muzyczne, plastyczne, rytmiczno-taneczne, kulinarne, nauka pływania, nauka jazdy na łyżwach, pomoc w odrabianiu zadań domowych i przygotowywaniu się do kolejnych lekcji. Organizowane będą także cykliczne wyjazdy edukacyjno-kulturalne, ponadto zimowiska, półkolonie i festiwale rodzinne.

b) Dla rodziców/opiekunów: spotkania rodzinne, w tym wyjazdy w ciekawe miejsca, indywidualne konsultacje rodzicielskie oraz warsztaty w ramach szkoły dla rodziców.

Udział we wszystkich zajęciach jest BEZPŁATYNY.

Wszystkie dzieci i młodzież uczęszczająca do Placówki będą mieć zapewniony posiłek, odpowiedni do pory zajęć, a rodzice catering podczas warsztatów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi Priorytetowej 9. Region spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1. Usługi społeczne i zdrowotne w regionie

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie lub bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi jego realizacji, prosimy o kontakt z biurem projektu:

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce
ul. Św. Jana Pawła II 3