Dzisiaj jest: 17 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

Dobre życie zaczyna się od dobrej książki” — nowy projekt OKiB w Moszczenicy!

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy otrzymał dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”! Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Moszczenica do udziału w działaniach zaplanowanych w projekcie, którego najważniejszymi celami są rozwój świadomości konsumenckiej, promocja zdrowia oraz zmiana nawyków żywieniowych dzieci, dorosłych i seniorów. Projekt jest realizowany od kwietnia do listopada 2019 roku.

W programie:

• spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek (czerwiec 2019),
  • spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz (wrzesień 2019),
  • spotkanie autorskie z Justyną Bednarek (październik 2019),
  • Kuchnia polska w dawnych czasach” — prelekcja dla najmłodszych dotycząca żywienia w okresie powojennym,
  • Akademia małego smakosza” — warsztaty dla łasuchów i niejadków,
  • Zwierzaki–cudaki” — międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów i dzieci na placu targowym,
  • Książka dla niejadka! Czyli co czytać, by oswajać nielubiane jedzenie” — wykład dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym,
  • plenerowa wystawa książek dostępnych w Ośrodku Kultury i Biblioteki o tematyce prozdrowotnej,
  • dzieci seniorom — inscenizacja warzywnych wierszy autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,
  • Czas być zdrowym” — konkurs dla młodzieży na wiersz promujący zdrowy styl życia,
  • U babci na strychu” — konkurs oraz wystawa najstarszych (prywatnych) książek kulinarnych i makatek kuchennych,
  • Elementarz kulinarny babci i wnuczka” — opracowanie wraz z mieszkańcami gminy lokalnej publikacji kulinarnej, zawierającej sprawdzone i zdrowe przepisy dla całej rodziny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowych informacji o projekcie „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki” udzielają pracownicy OKiB w Moszczenicy w godzinach pracy placówki.

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy
ul. Samorządowa 1
tel.: 18 35 41 044; 18 35 41 084

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.