Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 20 Marca 2019
Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

Wójt Gminy zorganizował 18 lutego br. szkolenie dla mieszkańców Gminy Moszczenica jak otrzymać dotację i pożyczkę z programu Czyste Powietrze. Jest on realizowany poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Spotkanie cieszyło się dużą popularnością. Przybyło na niego na salę gimnazjum w Moszczenicy około 70 osób. Wartością dodaną tego szkolenia był kontakt z Fundacją DOMENERGIA z Krakowa. Proponują oni pełną pomoc i doradztwo przy pisaniu i rozliczaniu wniosku, co było do tej pory sporym utrudnieniem dla mieszkańców. Przekonywał do takiej współpracy sam Prezes Fundacji Pan Andrzej Wróbel. Już w trakcie szkolenia grupa 22 osób z naszej gminy złożyła proste deklaracje współpracy.

Wszyscy zainteresowani mogą taką deklarację pobrać i wypełnić w Urzędzie Gminy Moszczenica, pokój nr 12 u Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej. Mamy w końcu ogniwo pośrednie, czyli fundację, która doradza, wypełnia wniosek i prowadzi mieszkańca przez trudne arkusze elektroniczne oraz rozlicza dotację.

Trzeba jednak pamiętać, że w tm programie wysokość dotacji jest uzależniona od wysokości dochodów na jednego członka rodziny i wskazanym jest najpierw obliczyć ten wskaźnik, aby zadecydować wspólnie z doradcą, na ile cała inwestycja wymiany kotła centralnego ogrzewania oraz termomodernizacji domu jest korzystna. Fundacja DOMENERGIA właśnie takie doradztwo świadczy.

Jerzy WałęgaFormularz kontaktowy z DOMENERGIA

Komentarze  

#1 ipikadagoure 2019-03-03 19:27
Buy Amoxicillin Online: http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ Buy Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cytować
Wyszukiwarka

Pogoda

 Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM