Dzisiaj jest: 23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

15 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy Moszczenia podpisana została umowa pomiędzy Gminą Moszczenica i Starostwem Powiatowym w Gorlicach na mocy której powstaną nowe chodniku przy drodze powiatowej Ciężkowice-Staszkówka-Moszczenica.

Gmina Moszczenica znacząco partycypuje w kosztach budowy chodników przy drogach powiatowych, pomoc finansowa dla powiatu może sięgnąć nawet 50% faktycznych kosztów inwestycji. Mając jednak na uwadze znaczną poprawę bezpieczeństwa osób pieszych poruszających się po tychże drogach taka inwestycja jest jak najbardziej zasadna.

Powyższa umowa dotyczy budowy chodnika w Moszczenicy. Powstanie on w bieżącym 2019 roku, za zlewnią mleka w stronę ronda na Krzyżówce i przedłuży obecny ciąg chodników o około 700 metrów - czyli sięgać będzie ul. Świerkowej. Docelowo planowane jest połączenie chodnikiem centrum Moszczenicy z rondem na Krzyżówce.