Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moszczenicy
Tel. 18 354 13 00 w.20
Powołana Zarządzeniem nr 105/IX/25 Wójta Gminy Moszczenica z dnia 7 maja 2025 r.
Skład osobowy:
1. Konrad Pater – Przewodniczący Komisji tel. 608 542 802
2. Izabella Wąsowska - Zastępca Przewodniczącego Komisji
3. Andrzej Górski – Sekretarz Komisji
4. Angelika Filus – Członek Komisji
5. Stanisław Gryboś – Członek Komisji
6. Lucyna Jarek – Członek Komisji
7. Tadeusz Kijek – Członek Komisji
8. Oliwia Koryga – Członek Komisji
9. Katarzyna Myśliwy - Członek Komisji
10. Tomasz Pijanowski - Członek Komisji
Koordynator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Andrzej Górski – tel 18 354 13 00 wewn.20
Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moszczenicy Konrad Pater przyjmuje strony w każdy piątek w godzinach od 10 do 11 w pok. Nr 2 znajdującym się w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy ul. Samorządowa 2 tel. 608 542 802.
Dane kontaktowe do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moszczenicy
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest powołana i działa w oparciu o ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2023 r. poz.165 ze zm.) Tworzy ją zespół ludzi, których zadaniem jest realizacja zadań ww. ustawy, a także ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podstawowym zadaniem komisji jest prowadzenie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz integracji społecznej osób uzależnionych od alkoholu, a w szczególności zwiększanie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla takich osób. Realizacja tych zadań prowadzona jest głównie poprzez założenia gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, uchwalanego przez radę gminy.
Gminna Komisja rozwiązywania problemów alkoholowych prowadzi jednocześnie procedury zobowiązania do leczenia odwykowego/terapii osób zgłoszonych. Oczekiwanym efektem terapii uzależnienia od alkoholu jest trwałe zatrzymanie spożywania alkoholu, uzyskanie świadomości choroby, uzyskanie wglądu w mechanizmy choroby, dzięki któremu może ona nauczyć się unikania powrotu do picia w przyszłości.