Dzisiaj jest: 14 Kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Julianna, Justyna, Walerian

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w 2024 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 773) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.

Wszystkie badania ankietowe na terenie województwa małopolskiego realizowane są zarówno metodą wywiadu telefonicznego, jak i bezpośredniego przez pracowników Urzędu (ankieterów i teleankieterów statystycznych) w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, targowiskach oraz na przejściach granicznych. Każdy z ankieterów posiada legitymację wydaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Pozyskane w badaniach dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Mając na uwadze uzyskanie jak najwyższej jakości i kompletności wyników badań statystycznych, jak również dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie prowadzonych przez
Urząd działań popularyzacyjnych, poprzez upowszechnienie informacji za pośrednictwem stron internetowych Państwa gmin oraz jednostek podległych. W szczególności zachęcam do utworzenia na stronach internetowych odrębnej zakładki przekierowującej bezpośrednio do naszej strony https://krakow.stat.gov.pl/badania-ankietowew-malopolsce/, która jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana. Można się tam dowiedzieć m.in. jak sprawdzić tożsamość ankietera, jakie badania ankietowe i w jakich terminach są przeprowadzane w danym roku kalendarzowym przez pracowników Urzędu, jakie pytania zadajemy w formularzach badań oraz w jakim celu to robimy. W załączeniu przekazuję także propozycje grafik do oznaczenia zakładki o badaniach ankietowych.

W przypadku braku możliwości umieszczenia zakładki przekierowującej, prosimy o zamieszczanie informacji dotyczących statystycznych badań rolniczych oraz badań ankietowych, które przekazujemy w załącznikach.
Serdecznie dziękuję Państwu za dotychczasowe wsparcie statystyki publicznej i przychylność dla realizowanych przez Urząd Statystyczny w Krakowie działań. Dziękuję także mieszkańcom Państwa gmin za udział w badaniach ankietowych.

bublegum

bublegum1

bublegum2

Dziękujemy za Państwa udział w badaniach ankietowych!

Dzięki Państwu wiemy
• Jaki jest poziom dochodów gospodarstw domowych,
• Jakie jest spożycie produktów żywnościowych,
• Jakie zmiany zachodzą na rynku pracy,
• Jakie są cele podróży Polaków,
• Jakie są warunki życia w Polsce,
• Jak wykorzystywane są nowe technologie informatyczne.

Tajemnica statystyczna
Informacje przekazane ankieterom są objęte tajemnicą statystyczną. Zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz.

Wybrane badania
• Badanie budżetów gospodarstw domowych (BBGD),
• Badanie kondycji gospodarstw domowych (KGD),
• Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL),
• Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (PKZ),
• Europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC),
• Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych i wśród osób indywidualnych (SSI-10),
• Badanie spójności społecznej (BSS),
• Badanie cen konsumpcyjnych i środków produkcji rolniczej (C02).

Wydział Badań Ankietowych Urzędu Statystycznego w Krakowie
Telefony: +48695256281, +48532459441, +48126563032;
Infolinia: +48222799999;
Główny Urząd Statystyczny www.stat.gov.pl.

GKRPA

malopolskie

portal interesanta

Odpady2022

ukraina pomoc

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

OWG

malopolskie osp 2023 na stronę

modernizacja instalacji alarmowej 2023

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.