Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 29 Listopada 2023
Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

dyplom

Ranking wydatków samorządowych Wydawnictwa Wspólnota to coroczne zestawienie prezentujące aktywność inwestycyjną samorządów w Polsce. Zestawienie uwidacznia co i jak zmieniło się w przestrzeni publicznej, jak zmieniały się miasta i gminy. Metoda rankingu jest niezmienna od lat, dzięki czemu pozwala analizować zmiany pozycji poszczególnych jednostek samorządowych.

rankingrankingZestawienie jest autorstwa prof. Pawła Swianiewicza, kierownika Zakładu Studiów Społeczno-Ekonomicznych w Instytucie Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Julity Łukomskiej, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Autorzy pod uwagę wzięli całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach (2020–2022), co pozwoliło uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

 

Gmina Moszczenica zajęła 8 miejsce w Polsce, co jest bardzo zaszczytnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że gmin w Polsce jest 2477, a w tym wiejskich 1498. W zestawieniu znalazła się również Gmina Sękowa, która zajęła siódme miejsce. Gratulujemy! 

Aż dwie gminy z Powiatu Gorlickiego pokazują jak efektywnie pozyskiwane są w naszym regionie środki zewnętrzne i jednocześnie jak dobrze i skutecznie się je wydatkuje na liczne projekty służące lokalnie mieszkańcom.

dyplom1

GKRPA

malopolskie

portal interesanta

Wyszukiwarka

Odpady2022

ukraina pomoc

Pogoda

 

pwd 

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

OWG

malopolskie osp 2023 na stronę

modernizacja instalacji alarmowej 2023

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
https://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM