Dzisiaj jest: 3 Czerwca 2023
Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

19 maja 2023r. w Starym Sączu, mieście św. Kingi – patronki samorządowców odbył się coroczny Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego organizowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w Klasztorze SS Klarysek, następnie uczestnicy spotkania udali się do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, gdzie odbyła się część oficjalna. Oprócz wystąpień i występów artystycznych 19 Wójtów i Burmistrzów pełniących swoją funkcję od ponad 25 lat uhonorowanych zostało statuetkami 25-lecia Polskich Regionów. Warto zaznaczyć, że wśród wyróżnionych znalazł się Wójt Gminy Moszczenica – Pan Jerzy Wałęga.

25

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP 22 lata temu. To uhonorowanie pracy wszystkich samorządowców i pracowników samorządowych gmin, powiatów i województw. Od 2007 roku patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga.

ukraina pomoc

Odpady2022

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.