Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022
Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

15.11.2022 r. odbyło się Zebranie Wyborcze do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica I Kadencji. Zebranie wyborcze rozpoczął Wójt Gminy Moszczenica Pan Jerzy Wałęga, a poprowadziła je Przewodnicząca Rady Gminy Pani Izabella Wąsowska.

Decyzję o utworzeniu Gminnej Rady Seniorów i nadania jej statutu podjęła Rada Gminy Moszczenicy uchwałą Nr XXXIV/298/22 na posiedzeniu dnia 8 września 2022 r. Kandydowało 17 seniorów z kategorii wiekowej 60+ z czego 15 zostało wybranych na członków Gminnej Rady Seniorów: 10 osób z Moszczenicy, 5 osób z Staszkówki.

W wyborach tajnych, nadzorowanych przez Komisję Skrutacyją, ktrej przewodniczyła Pani Halina Barczyk do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica I Kadencji wybrani zostali:

SOŁECTWO MOSZCZENICA:

• Dziadzio Alicja
  • Gąsienica Zdzisław
  • Górska Zofia
  • Gubała Maria
  • Gucwa Anna
  • Potok Zygmunt
  • Przepióra Irena
  • Słowik Czesława
  • Tapek Zofia
  • Wołkowicz Danuta

SOŁECTWO STASZKÓWKA:

• Kłapsa Lucyna
  • Nosal Stanisław
  • Ochwat Maria
  • Wiktor Maria
  • Wiktor Stanisław

Pan Wójt wraz z Przewodniczącą Rady Gminy pogratulowali członkom Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica, oraz wyrazili nadzieję na życzliwą i efektywną współpracę na rzecz rozwoju Gminy Moszczenica.

Zebranie wyborcze do Gminnej Rady Seniorów połączone było z obchodami Dnia Seniora. Życzenia naszym Nestorom złożyły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy OKIB w Moszczenicy. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowł dla Seniorów wykłady lekarzy z Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy: Michała Dudy - specjalisty pulmonologa, dr Tomasza Adamczyka - fizjoterapeuty oraz mgr Piotra Matusika - fizjoterapeuty. Przybliżyli Oni temat szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu oddechowego i rehabilitacji pulmonologicznej dla osób starszych. W ramach spotkania istniała możliwość wykonania darmowego pomiaru cukru oraz ciśnienia tętniczego, a wśród gości rozlosowano darmowe zaproszenia na rehabilitację ambulatoryjną, badanie USG jamy brzusznej oraz badanie spirometryczne.

pm

senior 3

senior 4

senior 6

senior 12

senior 13

senior 14

ukraina pomoc

Odpady2022

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.