Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022
Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
 • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
 • Przejdź do kontaktu.
 • Mapa witryny.
 • Biuletyn Informacji Publicznej

15.11.2022 r. odbyło się Zebranie Wyborcze do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica I Kadencji. Zebranie wyborcze rozpoczął Wójt Gminy Moszczenica Pan Jerzy Wałęga, a poprowadziła je Przewodnicząca Rady Gminy Pani Izabella Wąsowska.

 

Decyzję o utworzeniu Gminnej Rady Seniorów i nadania jej statutu podjęła Rada Gminy Moszczenicy uchwałą Nr XXXIV/298/22 na posiedzeniu dnia 8 września 2022 r. Kandydowało 17 seniorów z kategorii wiekowej 60+ z czego 15 zostało wybranych na członków Gminnej Rady Seniorów: 10 osób z Moszczenicy, 5 osób z Staszkówki.

 

W wyborach tajnych, nadzorowanych przez Komisję Skrutacyją, ktrej przewodniczyła Pani Halina Barczyk do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica I Kadencji wybrani zostali:

SOŁECTWO MOSZCZENICA:

 • Dziadzio Alicja
 • Gąsienica Zdzisław
 • Górska Zofia
 • Gubała Maria
 • Gucwa Anna
 • Potok Zygmunt
 • Przepióra Irena
 • Słowik Czesława
 • Tapek Zofia
 • Wołkowicz Danuta

SOŁECTWO STASZKÓWKA:

 • Kłapsa Lucyna
 • Nosal Stanisław
 • Ochwat Maria
 • Wiktor Maria
 • Wiktor Stanisław

 

Pan Wójt wraz z Przewodniczącą Rady Gminy pogratulowali członkom Gminnej Rady Seniorów w Gminie Moszczenica, oraz wyrazili nadzieję na życzliwą i efektywną współpracę na rzecz rozwoju Gminy Moszczenica.

 

Zebranie wyborcze do Gminnej Rady Seniorów połączone było z obchodami Dnia Seniora. Życzenia naszym Nestorom złożyły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy OKIB w Moszczenicy. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowł dla Seniorów wykłady lekarzy z Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy: Michała Dudy - specjalisty pulmonologa, dr Tomasza Adamczyka - fizjoterapeuty oraz mgr Piotra Matusika - fizjoterapeuty. Przybliżyli Oni temat szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu oddechowego i rehabilitacji pulmonologicznej dla osób starszych. W ramach spotkania istniała możliwość wykonania darmowego pomiaru cukru oraz ciśnienia tętniczego, a wśród gości rozlosowano darmowe zaproszenia na rehabilitację ambulatoryjną, badanie USG jamy brzusznej oraz badanie spirometryczne.

pm

 senior 3

senior 4

senior 6

senior 12

senior 13

 senior 14

ukraina pomoc

Wyszukiwarka

Pogoda

 

Odpady2022

pwd 

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
https://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM