Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.

Krom2

 

 

 

 

Grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera awansowała do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Ekobohaterzy, którego celem jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju.

Zespół działa pod nazwą Ekobohaterzy z Kromera. Tworzą go: Sylwia, Ewelina, Kamila, Ula, Marysia, Sebastian, Marta, Patrycja  i Justyna. Opiekę nad uczniami sprawuje dr Magdalena Semla-Kurzawa.

„Jednym z zadań konkursowych jest przeprowadzenie kampanii społecznej promującej proekologiczne zachowania na temat śladów wodnych, której celem jest m.in. uświadamianie, czym są ślady wodne, zwracanie uwagi na ślady wodne produktów, które jemy i kupujemy na co dzień, w tym  przedmiotów codziennego użytku, takich jak telefon komórkowy, komputer czy odzież. Problem marnowania wody to nie tylko cieknący kran, ale przede wszystkim jej ogromne zużycie w procesie produkcji przemysłowej, z czego większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Dzięki przygotowanej przez nas kampanii chcemy to zmienić!

Kampania pod hasłem „Podążaj za śladem” na terenie naszego powiatu wystartuje już wkrótce!  Ze względu na czas pandemii naszą aktywność skierowaliśmy głównie w rzeczywistość internetową.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.”

Ekobohaterzy z Kromera

Facebook:

https://www.facebook.com/groups/1876338975852421

Instagram:

https://www.instagram.com/ekobohaterzykromer/?hl=pl

Tiktok:

https://www.tiktok.com/@ekobohaterzykromer?lang=pl-PL

YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCtuGm5RUMiWEGf6D1Y0bkFQ

Krom1