Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022

SENIOR 2021 w Gminie Moszczenica

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZENICY

w ramach zadań mających na celu rozwój pomocy społecznej przystępuje do realizacji projektu socjalnego

pn. „Senior 2021 - projekt aktywizacji, integracji i wsparcia osób starszych z terenu gminy Moszczenica”

- projekt finansowany przez Wojewodę Małopolskiego przy udziale środków własnych budżetu Gminy Moszczenica.

Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie udziałem projektach realizowanych co roku przez GOPS Moszczenica na rzecz Seniorów zapraszamy osoby w wieku  55+ z terenu gminy Moszczenica  do udziału w kolejnej edycji projektu.

W ramach oferty projektowej zapewniamy szereg atrakcyjnych działań oraz wsparcie psychologiczne i prawne, a będą to:

• warsztaty poprawy sprawności psychofizycznej (warsztaty promujące aktywność fizyczną, służące utrzymaniu dobrej kondycji i równowagi psychicznej, zdolności poznawczych, kreatywności)
  • warsztaty urody (zajęcia służące poprawie wizerunku seniora)
  • warsztaty zdrowia i  alternatywnego stylu życia – (promujące między innymi ekologię w prowadzeniu gospodarstwa domowego, ziołolecznictwo, ogrodnictwo, edukację pro-zdrowotną)
  • warsztaty integracji wewnątrz i międzypokoleniowej (warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, działania i przedsięwzięcia zachęcające osoby starsze do udziału w życiu społecznym, wyjazdy integracyjne)

Harmonogram, terminy i sposób realizacji działań projektowych będzie uzależniony od sytuacji epidemiologicznej w kraju i rządowych obostrzeń wprowadzanych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Zajęcia będą prowadzone z uwzględnieniem reżimu sanitarnego i rządowych wytycznych.

JAK ZGŁOSIĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE ?

Osoby Zainteresowane proszone są o zgłaszanie swojego uczestnictwa najpierw poprzez kontakt telefoniczny z GOPS Moszczenica:

pod nr. tel. 18 35 41 240 lub 515 850 720

do dnia 10 maja 2021 roku.

Następnie po zebraniu grupy uczestników będziemy kontaktować się z zainteresowanymi celem umówienia wizyty w GOPS - by wypełnić prawidłowo dokumenty rekrutacyjne.

Dla ułatwienia – do niniejszego ogłoszenia załączamy dokumenty rekrutacyjne, które na miarę możliwości technicznych  można pobrać, wypełnić i złożyć w siedzibie GOPS już wypełnione formularze /Deklaracja, Oświadczenia/

Dodatkowych informacji udzielamy po wskazanymi powyżej numerami telefonów lub w siedzibie GOPS / przy wizycie prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa/.

Zapewniamy, iż mimo panującego stanu epidemii dołożymy wszelkich starań by zajęcia organizować w sposób jak najbardziej przyjazny uczestnikom,  komfortowy i oczekiwany - z dbałością o nasze wspólne dobro, a nade wszystko nasze zdrowie.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy;

Załączniki do pobrania na stronie GOPS

ukraina pomoc

Odpady2022

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.