Dzisiaj jest: 18 Maja 2021
Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

w sprawie sieci kanalizacyjnej

Urząd Gminy Moszczenica przypomina o obowiązkach każdego właściciela nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym oraz innym wyposażonym w instalację kanalizacyjną, że w przypadku możliwości podłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej należy wykonać przyłącz na warunkach jakie gmina wydaje niezwłocznie i zawrzeć stosowna umowę.

Pozostali mieszkańcy mają obowiązek posiadać bezodpływowe zbiorniki na nieczystości ciekłe, systematycznie opróżniane, a dokumenty to potwierdzające należy gromadzić na okoliczność kontroli.

Nieruchomości wyposażone w oczyszczalnie przydomowe powinny także posiadać podstawową dokumentację techniczną, aby można było w toku kontroli ustalić podstawowe parametry, jak przepustowość, poziom redukcji ładunków itp.

W związku z planowanymi kontrolami oraz tworzoną ewidencją gospodarka ściekami będzie pod wzmożonym nadzorem.

Wójt Gminy Moszczenica
Jerzy Wałęga

Moszczenica, 12.04.2021 r.

Komunikat.pdf ⇐ zaobacz komunikat

nsp2021

czyste powietrze

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.