Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2021
Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

fot 012

     21 lutego 2021 roku w Urzędzie Gminy Moszczenica została wręczona Nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury. Laureatem nagrody został Pan Adam Stec - Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

 

     W uzasadnieniu zapisano: „Druh Adam Stec nieprzerwanie od 16 lat służy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Od wielu lat w tej jednostce jest świetnym strażakiem ratownikiem, bardzo dobrym kierowcą i konserwatorem sprzętu oraz ważnym wsparciem dla całej jednostki. Druh Adam Stec to osoba bardzo zaangażowana w życie i rozwój jednostki OSP Moszczenica. Czyni to poprzez udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz pracach remontowych budynku remizy. Doskonały przykład tego poświęcenia, mieliśmy chociażby przy remoncie garażu i pracach porządkowych wokół budynku, na które poświęcił wiele dni. Dzięki takim ludziom jak Adam Stec można było wykonać wiele prac ogólnobudowlanych i zdecydowanie obniżyć koszty remontów, szczególnie garażu.

 

     Druh Adam to także osoba bardzo pomysłowa, a jego dziełem jest m.in. zestaw podpór do stabilizacji pojazdów niezbędny przy wypadkach komunikacyjnych, urządzenie do zwijania węży, mocowanie sprzętu na samochodach strażackich, czy stalowy regał w wyremontowanym garażu.

     Druh Adam Stec to także gospodarz w remizie OSP Moszczenica. Dzięki niemu w remizie zawsze jest porządek, przeglądy sprzętu są dopilnowane, sprzęt jest regularnie przepalany i testowany. Jest to osoba zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Jest życzliwy dla innych i nigdy nie odmawia pomocy.

     Druh Adam Stec, będąc mocnym filarem OSP Moszczenica, pozwala na utrwalenie i rozwijanie lokalnej tradycji, w którą wpisana jest jednostka strażacka.”

 

Wielkie gratulacje. Dobrze, że tacy ludzie przebywają i pracują wśród nas.

PM

fot 013

.

Wyszukiwarka

Pogoda

 

nsp2021czyste powietrzeNasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
https://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM