Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

Nagroda dla Pana mgr Piotra Burkota - Dyrygenta Chóru Parafialno-Gminnego „DOMINANTA” w Staszkówce.

 

20 października br. podczas Sesji Rady Gminy Moszczenica, prowadzonej z zachowaniem najwyższych zasad sanitarnych, Wójt Gminy Moszczenica Pan Jerzy Wałęga wręczył panu Piotrowi Burkotowi nagrodę za duże osiągnięcia w dziedzinie kultury. W uzasadnianiu napisano: 
Pan mgr Piotr Burkot pracuje na stanowisku nauczyciela muzyki w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce oraz pełni funkcję organisty przy parafii rzymsko-katolickiej pw. Św. Wojciecha w Staszkówce. Jest współzałożycielem  i dyrygentem Chóru Parafialno-Gminnego „Dominanta”. W jego skład wchodzi młodzież pracująca, studiująca i ucząca się w szkołach ponadpodstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół w Staszkówce, razem 40 osób.

Do najważniejszych osiągnięć chóru pod dyrekcją p. Burkota zaliczyć można: oprawę muzyczną Gminnych Dożynek (msza św. oraz prezentacja wieńców dożynkowych) w 2018 r., koncert z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, oprawę muzyczną oraz koncert podczas obchodów 25-lecia Stadniny Koni Huculskich w Regietowie, oprawę uroczystości patriotycznych „Patriotyczna Sieniawa” w Sieniawie w 2019 r., oprawę mszy św. oraz okolicznościowy koncert z okazji oddania do użytku nowej sali gimnastycznej przy ZS w Staszkówce w 2019 r., koncert kolęd i pastorałek w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie oraz Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie w 2020 r.

 

Dzięki staraniom p. Piotra Burkota na potrzeby chóru została wyremontowana sala prób, udostępniona przez ks. Proboszcza Krzysztofa Jarmułę na plebanii w Staszkówce. Remont wykonano systemem gospodarczym, a do wykonania tego ambitnego przedsięwzięcia p. Piotr Burkot zaangażował chórzystów oraz pozyskał wielu sponsorów i sympatyków chóru. Nowa sala „lustrzana” spełnia wszelkie wymagania konieczne do prawidłowego przebiegu procesu kształcenia z zakresu poprawnej emisji głosu.

 

Działalność chóru Dominanta pod kierunkiem p. Burkota daje młodym ludziom nie tylko możliwość rozwijania swoich pasji i uzdolnień wokalno-muzycznych, ale jest także sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu i wzajemną integrację. Przyczynia się do promocji Parafii Staszkówka i Gminy Moszczenica.

 

Komentarze  

#1 ucialetiu 2020-11-08 09:01
Buy Amoxicillin Online: http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ Buy Amoxil Online bwu.cppx.gminamoszczenica.eu.tgq.ei http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Cytować
Wyszukiwarka

Pogoda

 

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM