Dzisiaj jest: 28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

W ramach programu wspierania turystyki szkolnej Gmina Moszczenica uzyskała środki na wycieczki szkolne. Zespół Szkól w Moszczenicy uzyskał poprzez Gminę z województwa dofinansowanie w kwocie 14 200 zł. Dodatkowo projekt wsparła Gmina w wysokości 3 500 zł. Kwota wkładu finansowego rodziców wyniosła 3 150 zł. Zrealizowaliśmy projekt zgodnie z wnioskiem złożonym do Gminy w miesiącach wakacyjnych.

Wyjazd odbył się w dniach od 5 do 9 października 2020 r. Miejsce pobytu: Pensjonat Hanka w Zakopanem. Pobyt miał charakter wycieczki przedmiotowej z elementami turystyczno- krajoznawczymi. W każdym dniu były realizowane zajęcia przedmiotowe oraz jedna, krótka wycieczka. Uczestniczyło 45 uczniów klas II-III z 4 opiekunami z Zespołu Szkół w Moszczenicy. Grupa dysponowała autokarem przez cały czas pobytu, dzięki czemu możliwa była organizacja wycieczek. Wyjazd zorganizowany bez pośrednictwa biur turystycznych. W czasie pobytu dzieci zwiedziły: Dolinę Kościeliska i Zakopane (Jaszczórówki, Krzetpówki, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku) - z Przewodnikiem. Odbyliśmy krótką wycieczkę po Olczy zwiedzając przepiękny kościół i punkt widokowy. W czasie kolejnego wyjazdu do Zakopanego byliśmy w Papugarni, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Pod Wielką Krokwią oraz na Krupówkach. W kolejnym dniu wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Bogaty program każdego dnia uzupełniały po południu zajęcia przedmiotowe, a wieczorem gry i zabawy edukacyjno - rekreacyjne.