Dzisiaj jest: 28 Października 2020
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Gmina Moszczenica podpisała umowę z Województwem Małopolskim na realizację projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Wartość całego projektu w naszej gminie to 35.850,00 zł, w tym 24.200,00 zł to pomoc finansowa w formie dotacji celowej Województwa Małopolskiego. W projekcie biorą udział dzieci i młodzież uczęszczająca do placówek oświatowych z terenu gminy Moszczenica. W związku z udziałem w projekcie mają oni możliwość lepiej poznać środowisko przyrodnicze, zabytki kultury i historii oraz wzbogacić swoją wiedzę o Małopolsce. Projekt ma również na celu zachęcenie do aktywnych form spędzania czasu, poprawę kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody.