Dzisiaj jest: 28 Października 2020
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy w związku z przystąpieniem do  realizacji w.w. projektu poszukuje osób/rodzin z terenu naszej gminy chętnych do współpracy.

Projekt skierowany jest do rodzin potrzebujących wsparcia (zwłaszcza korzystających ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej), którym przewidywane do realizacji działania w Centrum Rodziny umożliwiłyby pomoc, wsparcie czy też przywrócenie równowagi.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do usług wspierania rodziny na terenie Gminy Moszczenica dla 45 rodzin, w tym 90 dzieci/młodzieży do 18 r.ż. oraz 60 osób z ich rodzin (rodziców/opiekunów) oraz utworzenie  Centrum Rodziny w Gminie Moszczenica w budynku przy ul. Samorządowej 1 poprzez adaptację i wyposażenie znajdujących się tam pomieszczeń.

Przewidujemy trzy edycje projektu:  I edycja: 2020/2021 rok, II edycja: 2021/2022 rok, III edycja: 2022/2023

Zapewniamy mieszkańcom dostęp do szerokiego katalogu profesjonalnego wsparcia
i pomocy.
Wsparcie oferowane w ramach projektu będzie miało charakter usług świadczonych mieszkańcom, które mają na celu umożliwienie beneficjentom niezależne życie w środowisku lokalnym.

Realizacja usług wsparcia indywidualnego dotyczyć będzie między innymi:

- wsparcia terapeutycznego w różnych zakresach

- wsparcia psychologicznego

- wsparcia pedagogicznego

- wsparcia prawnego

- coaching rodzicielski

- warsztaty twórczego spędzania czasu z dzieckiem

Realizacja usług wsparcia grupowego dotyczyć będzie między innymi:

- Utworzenie grupy wsparcia dla rodzin

- Prowadzenie szkoły dla rodziców

- Prowadzenie warsztatów edukacyjnych

- Organizacja wyjazdów prokulturowych

- Organizacja wyjazdów edukacyjno-integracyjnych

W ramach działań środowiskowych, mających na celu integrację rodzin objętych wsparciem ze środowiskiem lokalnym zostaną zorganizowane: spotkania integracyjne z okazji Dnia Dziecka oraz integracyjne spotkania świąteczne.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Moszczenicy. Rodziny chętne do współpracy prosimy o zapisy w w/w Ośrodku.