Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 5 Lipca 2020
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Moszczenica informuje, że w dniach od 15.06.2020 r. do 08.07.2020 r. prowadzi nabór na rachmistrzów spisowych w ramach obowiązkowego Powszechnego Spisu Rolnego,  który zostanie przeprowadzony na terenie całego kraju  w terminie od 1 września 2020 r. do 30.11.2020  r. (podstawa prawna: art. 20 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r., t.j. Dz. U. z 2019 poz. 1728).


Kandydat na rachmistrza spisowego musi spełnić następujące wymagania:

  • być pełnoletni;
  • zamieszkiwać na terenie gminy Moszczenica;
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie;
  • posługiwać się językiem polskim w mowie i w piśmie;
  • nie być skazanym za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Kandydat na rachmistrza winien złożyć podanie, w którym musi podać swoje dane tj. imię i nazwisko, adres e-mail, nr telefonu oraz  oświadczenia że spełnia wymogi z pkt 1-5. Kandydat na rachmistrza terenowego składa oświadczenie własne pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Oświadczenie winno zawierać klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”

Ofertę na rachmistrza należy złożyć w sekretariacie urzędu lub przesłać w postaci elektronicznej na adres poczty e-mailowej Gminnego Biura Spisowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 8 lipca 2020 r.


Wzór podania, oświadczeń – pobierz tutaj


Wszyscy kandydaci mają obowiązek wziąć udział w szkoleniu na rachmistrzów spisowych, które zakończy się egzaminem. Kandydat na rachmistrza z pozytywnym wynikiem egzaminu zostanie zarejestrowany jako Rachmistrz.

Kandydaci na rachmistrzów terenowych podlegają postępowaniu weryfikacyjnemu. W przypadku zaistnienia sytuacji, kiedy w wyniku naboru kandydatów na rachmistrzów podczas egzaminu  wszyscy kandydaci uzyskają jednakową liczbę punktów, a liczba kandydatów będzie większa w stosunku do potrzeb o tym, kto będzie powołany na rachmistrza decyduje kolejność zgłoszenia kandydata.

Kandydaci na rachmistrzów terenowych otrzymają od urzędu gminy w czasie rejestrowania ich danych w SER lub na podany adres e-mail informacje o terminie i formie szkolenia, którego ukończenie z wynikiem pozytywnym będzie warunkiem koniecznym do uzyskania możliwości kwalifikacji na rachmistrza terenowego.

Kandydaci na rachmistrzów terenowych po ukończeniu szkolenia oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu zostają wpisani na listę rachmistrzów spisowych, zgodnie z kolejnością liczby uzyskanych punktów podczas egzaminu (od najwyższej liczby punktów), a następnie podpisują umowy zlecenia z dyrektorem urzędu statystycznego (ZWKS).

Jeśli wszyscy kandydaci uzyskają pozytywny wynik z egzaminu, umowa jest podpisywana z kandydatami, którzy uzyskali najlepszy wynik, a pozostali kandydaci wpisywani są na listę rachmistrzów rezerwowych.

Ustalona przez Centralne Biuro Spisowe liczba rachmistrzów dla gminy Moszczenica wynosi 2 osoby.


Gminne Biuro Spisowe

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Pogoda

 Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM