Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 4 Lipca 2020
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

Epidemia COVID-19 spowodowała konieczność wprowadzenia w całej Polsce nauczania zdalnego. Wszyscy uczniowie począwszy od pierwszych klas szkoły podstawowej poprzez szkoły średnie na studentach kończąc niemal z dnia na dzień musieli przestawić się na nowy, zdalny tryb nauczania. Było to tym bardziej trudne, że uczniowie i nauczyciele nie byli przygotowani na taką szybką techniczną i mentalną zmianę sposobu nauki. Nie były do tego przystosowane również szkoły. Nie posiadały żadnego oprogramowania do nauczania w systemie on-line.

Aby zniwelować techniczne braki w infrastrukturze zdalnego nauczania szkół w Moszczenicy i w Staszkówce Gmina Moszczenica skutecznie aplikowała w konkursach grantowych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:I Osi priorytetowej POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”zdalna Szkoła +w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Dwa projekty grantowe pozwoliły na „zdobycie” 74.813,10 zł na zakup sprzętu komputerowego i akcesoriów.

Pierwszy projekt pn."Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – pozwolił zakupić sprzęt komputerowy za kwotę 59.999,97 zł. Kupiono 34 laptopy, które zostały przekazane szkołom.
Kolejny, drugi projekt pn."Zdalna Szkoła+ - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej"  współfinansowany ze środków unijnych w ramach tegoż samego programu co pierwszy dał możliwość dokupienia 11  laptopów, 42 tabletów, 4  komputery stacjonarne. Zakupiono także 58 licencji oprogramowania biurowego Office 2019, 2 kamery internetowe i urządzenie wielofunkcyjne.
Cały zakupiony sprzęt komputerowy został użyczony uczniom, szczególnie z rodzin wielodzietnych, by ułatwić im zdalną naukę.

Warto nadmienić, że całkowity poziom dofinansowania obu projektów wynosił 100%, czyli zarówno w pierwszym jak i drugim naborze Gmina Moszczenica wydając 74.813,10 zł nie poniosła na zakupiony sprzęt żadnych kosztów.
 

Komentarze  

#1 Rebekah 2020-07-03 23:06
Pre Colonial Literature Reflection Amazon Prime
Kindle Unlimited Audible

Feel free to surf to my web-site bog (http://baskedd.shoppy.pl/: http://baskedd.shoppy.pl/Produkt/l3xc71)
Cytować
Wyszukiwarka

Pogoda

 Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM