Dzisiaj jest: 17 Lipca 2019
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które:

1. Są absolwentami szkoły wyższej lub są na ostatnim roku studiów wyższych;
  2. Posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne);
  3. Na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na:

1. Wsparcie doradcy zawodowego, dla każdego z uczestników Projektu zostanie przeprowadzony test kompetencyjny oraz test metodą Clifton Strengths Finder Assesment;
  2. Wsparcie psychologa/coach’a kariery;
  3. Atrakcyjne warsztaty, z następujących zagadnień:
    • Autoprezentacja
    • Organizacja czasu pracy
    • Cele, reguły, konsekwencje
    • Komunikacja interpersonalna i komunikacja w zespole
    • Praca zespołowa, zadaniowanie i odpowiedzialność
  4. Szkolenie z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w środowisku zawodowym - dla wybranych uczestników
  5. Wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy;
  6. Płatne 3-miesięczne staże aktywizacyjnego dla najlepszych (20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu)
  7. Wsparcie opiekunów stażowych.

W ramach Projektu Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” pokrywa następujące koszty:

1. profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć;
  2. wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń;
  3. ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników podczas organizowanych wsparć;
  4. materiałów szkoleniowych;
  5. wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach;
  6. zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel;
  7. dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie i do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z obowiązującym „Regulaminem rozliczenia kosztów podróży – projekt pn. „GraduatON”.

Zapraszamy do kontaktu:

więcej informacji pod adresem https://reaxum.eu/projekty/graduaton/o-projekcie

Weź udział w konkursie na „zdrowy wiersz” promujący zdrowy styl życia i wygrywaj atrakcyjne nagrody!

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy ogłasza, w ramach projektu ministerialnego „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, konkurs na wiersz pt. „Czas być zdrowym”, który jest skierowany do młodzieży z gminy Moszczenica w wieku 13–18 lat.

Autorskie wiersze należy składać do 5 września 2019 roku osobiście w siedzibie OKiB w Moszczenicy lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września 2019 roku. Jury konkursowe, wyłaniając zwycięzców, weźmie pod uwagę m.in. kreatywność, stylistykę, użyte środki językowe oraz samodzielność. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie konkursu. Dodatkowych informacji udziela pracownik OKiB w Moszczenicy Halina Wałęga (tel.: 18 35 41 044, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”. Projekt jest realizowany z programu Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Regulamin

Panujące upały i wszechobecna susza oraz coraz częstsze przypadki braku wody w studniach są zmartwieniem dla wielu mieszkańców Moszczenicy i Staszkówki. Dlatego punktem wyjścia do rozwiązania problemu braku wody w gminie będzie fakt, że w Urzędzie Gminy Moszczenica podpisana została umowa na realizację zadania o nazwie: Budowa rozdzielczej sieci wodociągowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Moszczenica. Oznacza to, że Wykonawca, którym została firma Z.U.P.H. HAŻBUD Sp. z o.o. z Gorlic od lipca br. do września 2020 r. wykona rozdzielczą sieć wodociągową na znacznym obszarze wsi Moszczenica. Ze strony Gminy Moszczenica umowa została podpisana przez Pana Jerzego Wałęgę - Wójta Gminy Moszczenica natomiast Wykonawcę reprezentował Wiceprezes Zarządu Pan Józef Haluch.

PM

Więcej informacji na stronie internetowej Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy

W czwartek 15 sierpnia  2019 odbędą się Dożynki Gminy Moszczenica  do udziału w których zapraszamy grupy wieńcowe z terenu  gminy.

Zapraszamy również :

• rzemieślników/wytwórców produktów tradycyjnych  oferujących wyłącznie własne prace/ wyroby,
  • organizacje pozarządowe,
  • inne podmioty prowadzące działalność niekomercyjną do zaprezentowania swoich stoisk promocyjnych podczas Dożynek Gminnych – Moszczenica 2019 , które odbędą się na terenie kompleksu sportowego przy orliku w Moszczenicy. Wszelkich informacji w imieniu komitetu organizacyjnego udzielają pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki w godzinach pracy lub pod numerem telefonu 18 3541044, 517 211 615.