Dzisiaj jest: 20 Maja 2019
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

ARiMR: składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

W Małopolsce brakuje jeszcze 28 tys. wniosków

O dwa tygodnie przedłużony został termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Co roku w Małopolsce o dopłaty ubiega się ponad 117 tys. rolników. Do 10 maja, wraz z oświadczeniami, do Agencji wpłynęło blisko 89 tys. formularzy.

ARiMR apeluje, by ze składaniem wniosków za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus nie czekać do ostatniej chwili. W razie jakichkolwiek wątpliwości rolnicy mogą zgłaszać się po pomoc w wypełnianiu dokumentów czy w sprawach związanych z obsługą techniczną aplikacji do biur powiatowych ARiMR. Czynna jest także infolinia – pod numerem 800 38 00 84 można uzyskać, np. informacje w przypadku problemów z zalogowaniem się do systemu.

Do środy, 15 maja, placówki ARiMR w Małopolsce otwarte są do godz. 18.00. Warto skorzystać z tej okazji i mieć formalności już za sobą. Od 16 maja biura powiatowe Agencji będą pracować od godz. 7.30 do 15.30.

Warto pamiętać, że kto złoży wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich obszarowych za 2019 r. do 31 maja, może liczyć na otrzymanie ich w pełnej wysokości.

• U pełnomocników ds. KGW w Biurach Powiatowych ARiMR
  • na stronie internetowej arimr.gov.pl

W załączniku harmonogram.

W miniony weekend(tj. 2-3.03.2019) na Kortach Tenisowych im. Jadwigi Jędrzejowskiej rozgrywany był II Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Moszczenica.

Gmina Moszczenica przygotowuje się do utylizacji azbestu (eternitu) będącego na prywatnych posesjach mieszkańców. Dlatego zainteresowanych prosimy o wypełnienie i złożenie przygotowanych Deklaracji Mieszkańca do końca lutego br. w Urzędzie Gminy Moszczenica. Utylizacja dotyczy eternitu z budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz już składowanego na działce.

Jeżeli będzie zainteresowanie mieszkańców tym zadaniem, to planujemy z innymi gminami wnioskować o dofinansowanie działań przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje uzyskać można w Urzędzie Gminy Moszczenica, pok. Nr 13, tel. 183541300 wew. 23.

(-) mgr Jerzy Wałęga
Wójt Gminy Moszczenica