Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022
Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Każdego roku Fundacja Sądecka przygotowując Ocenę Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego wnikliwie bada dochody, wydatki, demografię i inne szczegółowe wskaźniki każdego z samorządów. Ocena dokonywana jest przez zespól ekonomistów Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Gmina Moszczenica każdorazowo plasuje się na wysokich miejscach rankingu. Tak samo było podczas ostatniej edycji, która odbyła się 23 czerwca br. w Niskowej. Gmina Moszczenica zajęła trzecie miejsce w kategorii „Aktywność inwestycyjna gminy”.

IMG 20220624 WA0001Scan 20220624 074333

Szanowni Państwo,
z początkiem lipca wchodzą w życie zmiany w prawie podatkowym dla osób fizycznych i przedsiębiorców pod nazwą "Niskie podatki". Najważniejsze zmiany przedstawiamy na załączonej grafice. Przygotowaliśmy dla Państwa możliwość uzyskania informacji na wiele sposobów:

Online
1. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych, regionalnych szkoleniach online. Niezależnie od tematu szkolenia, na każdym spotkaniu udzielimy Państwu informacji o zbliżających się zmianach w przepisach. Natomiast najważniejsze webinary, w całości poświęcone „Niskim podatkom” odbędą się:
28 czerwca (wtorek) od 10:00 - dla przedsiębiorców
29 czerwca (środa) od 10:00 - dla płatników

Na naszej www systematycznie umieszczamy linki do spotkań. Wystarczy kliknąć w link, żeby uczestniczyć w spotkaniu. Na spotkanie nie trzeba się wcześniej rejestrować. Webinary są bezpłatne. www.malopolskie.kas.gov.pl
2. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują także centralne webinary. Terminy spotkań znajdą Państwo na stronie www.podatki.gov.pl/niskiepodatki
3. Wszelkie informacje nt. zmian znajdą Państwo na poświęconej temu tematowi stronie www.podatki.gov.pl/niskiepodatki. Znajdą tam Państwo formularz kontaktowy do zadawania pytań ekspertowi.

Telefonicznie
1. Odpowiedzi na Państwa pytania udzielą konsultanci z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej
2. Uruchomiliśmy dla Państwa telefon informacyjny poświęcony „Niskim podatkom”.
Znajdziecie go Państwo na stronie www każdego urzędu w województwie małopolskim, w sekcji kontakt na www.malopolskie.kas.gov.pl

Osobiście
1. Zapraszamy na bezpłatne spotkania informacyjne 23 czerwca (czwartek) w Krakowie, w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Wadowicka 10, VII piętro. Eksperci z Izby oraz ZUS będą odpowiadać na Państwa pytania w dwóch turach: od 9:00 do 10:30 oraz od 17:00 do 18:30
2. Jeśli chcecie Państwo przyjść do urzędu, zachęcamy do umówienia wizyty za pośrednictwem usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.

Zapraszamy.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorlicach
Michał Machowski

Informacja Niskie Podatki

Ulotka Niskie Podatki

Attachments:
Download this file (Informacja_NISKIE_PODATKI.pdf)Informacja Niskie Podatki[ ]116 kB
Download this file (NISKIE_PODATKI_ulotka.pdf)Ulotka Niskie Podatki[ ]42 kB

W załączniku harmonogram.

Prosimy o zachowanie czystości i porządku w miejscach publicznych, szczególnie na cmentarzach, drogach, chodnikach, przystankach, parkingach. Takie zachowania świadczą o naszej kulturze i szacunku do drugiego człowieka.

Urząd Gminy Moszczenica, w przypadkach potwierdzonych nieodpowiednich zachowań, będzie kierował takie sprawy do organów ścigania. W miesiącach marzec – kwiecień br. 5 osób zostało już ukaranych mandatami karnymi za zaśmiecanie miejsc publicznych.

SKM C335122061007200

5 lipca wtorek 14.00 - 15.30

badanie wzroku

ukraina pomoc

Odpady2022

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.