Dzisiaj jest: 5 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą: Irena, Wincenty, Julianna
Uwaga na przymrozki w nocy z 3 na 4 kwietnia br.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 67

Zjawisko/Stopień zagrożenia

Przymrozki/1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)

Powiaty: bocheński(24), brzeski(24), chrzanowski(23), dąbrowski(24), gorlicki(42), krakowski(25), Kraków(24), limanowski(36), miechowski(23), myślenicki(32), nowosądecki(43), nowotarski(42), Nowy Sącz(37), olkuski(22), oświęcimski(22), proszowicki(25), suski(41), tarnowski(25), Tarnów(24), tatrzański(37), wadowicki(29), wielicki(25)

Ważność

od godz. 22:00 dnia 03.04.2020 do godz. 09:00 dnia 06.04.2020

Prawdopodobieństwo

Przebieg

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, lokalnie do -5°C, przy gruncie do -8°C. Temperatura maksymalna w sobotę od 8°C do 11°C, w niedzielę od 10°C do 13°C.

SMS

IMGW-PIB OSTRZEGA: PRZYMROZKI/1 małopolskie (wszystkie powiaty) od 22:00/03.04 do 09:00/06.04.2020 temp. min -5 st, przy gruncie -8 st. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.

RSO

Woj. małopolskie (wszystkie powiaty), IMGW-BIP wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach.

Brak.

Dyżurny synoptyk

IMGW-PIB

Romuald Kaseja

Opracowanie niniejsze i jego format, jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).
Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie (przedruk, kopiowanie, wiadomość sms) jest dozwolone wyłącznie
w formie dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. IMGW-PIB.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat GORLICKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.
Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu:

Materiały edukacyjne w formie animowanych filmików edukacyjnych, z zakresu:

Respiratory są podstawowym narzędziem w walce z powikłaniami choroby COVID-19, ponieważ wskutek niej dochodzi do niewydolności oddechowej. Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza na czas epidemii nie posiada wystarczającej ilości tych urządzeń. By w pełni zaspokoić te potrzeby, niezbędnych jest jeszcze co najmniej 15 sztuk. W powiecie gorlickim rozpoczęła się zbiórka środków na ten cel.

Podczas marcowej wideokonferencji z samorządowcami powiatu gorlickiego, zorganizowanej przez Starostę Gorlickiego Marię Gubałę, wypracowane zostało wspólne stanowisko zorganizowania powszechnej zbiórki środków na zakup respiratorów, celem doposażenia Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Zadania podjęła się Fundacja Beskidzka Zima, której prezesem jest Anna Cetnarowicz, wspierana przez dziennikarzy Gazety Gorlickiej: Agnieszkę Nigbor-Chmura, Halinę Gajdę i Lecha Klimka.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup 15 sztuk respiratorów, koszt jednego urządzenia to kwota około 55 tys. złotych.

Respiratory są niezbędne w walce z powikłaniami koronawirusa. U niektórych pacjentów taka terapia jest potrzebna przez kilka dni i mogą powrócić na własny oddech, a są pacjenci, którzy muszą pozostać podłączeni do respiratorów znacznie dłużej. Wspólnie możemy zadbać o maksymalne bezpieczeństwo nas wszystkich. Zróbmy to razem! - podkreśla starosta Maria Gubała.

Chcesz pomóc: wpłać:

Fundacja Beskidzka Zima, z dopiskiem: pomoc gorlickiemu szpitalowi w walce z epidemią koronawirusa

nr konta: 21 8795 0005 2001 0005 1725 0006

Zbiórka została zarejestrowana na portalu: zbiorki.gov.pl, po numerem 2020/1478/OR

Zbiórka trwa również na portalu zrzutka.pl. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Artykuł Gazety Gorlickiej dostępny TUTAJ

Zdjęcie www.szpital.gorlice.pl

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii