Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 22 Maja 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Właśnie zaczyna się kolejny etap modernizacji placu targowego w Moszczenicy. Na niewykorzystywanej dotychczas części powstanie drewniana wiata targowa, schody z murkiem oporowym, kładka dla pieszych i jeszcze kilka elementów małej architektury. Wiata będzie umożliwiać swobodny handel różnymi artykułami ze szczególnym uwzględnieniem warzyw, owoców, przetworów, kwiatów, sadzonek, a także rękodzieła oraz innych przedmiotów użytkowych. Elementy tj. kładka , schody, oświetlenie pozwolą na łatwą komunikacje wewnątrz obszaru handlu, a ławki i stojaki rowerowe na spokojny odpoczynek. Całość nowopowstałego placu wybrukowana będzie kostką.

 

Umowa na przebudowę palcu targowego została podpisana 17 kwietnia 2018 r. pomiędzy Gminą Moszczenica reprezentowaną przez Pana Jerzego Wałęga Wójta Gminy Moszczenia przy kontrasygnacie Skarbnika Pani Jolanty Bielewicz z Zakładem Usług Budowlanych i Transportowych, Budowa Dróg „ANTEX” z Moszczenicy, który reprezentował Właściciel - Pan Antoni Pyzik. Całość inwestycji opiewa na kwotę 446 803.28 zł. Prace zostaną ukończone do końca lipca 2018 r. 
Przedsięwzięcie zdecydowanie ucywilizuje handel. Wybudowana wiata spowoduje, że zarówno mieszkańcy naszej gminy będą mogli sprzedawać wyprodukowane we własnych gospodarstwach płody rolne, przetwory, rękodzieło i inne produkty, również „zawodowi handlowcy” będą mogli swobodnie korzystać z miejsc handlowych. Handel będzie bezpieczniejszy zarówno dla kupujących jak i sprzedawców. Część handlowa będzie bowiem całkowicie wyłączona z ruchu samochodów.Komentarze  

#2 J. Wałęga 2018-04-25 06:13
Słusznie! Tak jest. Wykonawcą zadania jest miejscowa firma.
Cytować
#1 Henryk 2018-04-24 14:49
Brawo Wójcie , powinien to budować krajan , a nie jakieś zawszone obce istytucje.
Cytować
Wyszukiwarka

Pogoda

 

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM