Dzisiaj jest: 22 Maja 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
Właśnie zaczyna się kolejny etap modernizacji placu targowego w Moszczenicy. Na niewykorzystywanej dotychczas części powstanie drewniana wiata targowa, schody z murkiem oporowym, kładka dla pieszych i jeszcze kilka elementów małej architektury. Wiata będzie umożliwiać swobodny handel różnymi artykułami ze szczególnym uwzględnieniem warzyw, owoców, przetworów, kwiatów, sadzonek, a także rękodzieła oraz innych przedmiotów użytkowych. Elementy tj. kładka , schody, oświetlenie pozwolą na łatwą komunikacje wewnątrz obszaru handlu, a ławki i stojaki rowerowe na spokojny odpoczynek. Całość nowopowstałego placu wybrukowana będzie kostką.

Umowa na przebudowę palcu targowego została podpisana 17 kwietnia 2018 r. pomiędzy Gminą Moszczenica reprezentowaną przez Pana Jerzego Wałęga Wójta Gminy Moszczenia przy kontrasygnacie Skarbnika Pani Jolanty Bielewicz z Zakładem Usług Budowlanych i Transportowych, Budowa Dróg „ANTEX” z Moszczenicy, który reprezentował Właściciel - Pan Antoni Pyzik. Całość inwestycji opiewa na kwotę 446 803.28 zł. Prace zostaną ukończone do końca lipca 2018 r.

Przedsięwzięcie zdecydowanie ucywilizuje handel. Wybudowana wiata spowoduje, że zarówno mieszkańcy naszej gminy będą mogli sprzedawać wyprodukowane we własnych gospodarstwach płody rolne, przetwory, rękodzieło i inne produkty, również „zawodowi handlowcy” będą mogli swobodnie korzystać z miejsc handlowych. Handel będzie bezpieczniejszy zarówno dla kupujących jak i sprzedawców. Część handlowa będzie bowiem całkowicie wyłączona z ruchu samochodów.