Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Dzięki wspólnym działaniom Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie i LGD Beskid Gorlicki w przedświąteczny weekend w Gorlicach odbył się Małopolski Kiermasz Wielkanocny. Celem kiermaszu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, integracja mieszkańców powiatu gorlickiego oraz przybliżenie — często już zapomnianej — kultury lokalnej i tradycyjnej. Kiermasz był okazją do poznania, a przede wszystkim skosztowania produktów i potraw tradycyjnych — charakterystycznych dla regionu Małopolski, w tym produktów wpisanych do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska.

Na smakoszy czekały m.in. wyroby garmażeryjne, kiełbasy, szynki, sery, wyroby piekarnicze, miody i konfitury. Zwolennicy rękodzieła mogli kupić pisanki, baranki, stroiki, świece, koszyczki i inne świąteczne ozdoby oraz ręcznie robione zabawki.

Podczas kiermaszu Gminę Moszczenica reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Staszkówki, które przygotowały do degustacji wielkanocne mazurki i baby, serniki, bigos oraz pierogi z kapustą. Stoły uginały się od swojskich produktów, wielkanocnych dań, wędlin i wypieków. Pięknie ułożone i świątecznie przystrojone pokarmy zachęcały do degustacji. Było w czym wybierać.