Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Dzięki wspólnym działaniom Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie i LGD Beskid Gorlicki w przedświąteczny weekend w Gorlicach odbył się Małopolski Kiermasz Wielkanocny. Celem kiermaszu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, integracja mieszkańców powiatu gorlickiego oraz przybliżenie — często już zapomnianej — kultury lokalnej i tradycyjnej. Kiermasz był okazją do poznania, a przede wszystkim skosztowania produktów i potraw tradycyjnych — charakterystycznych dla regionu Małopolski, w tym produktów wpisanych do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska.

Na smakoszy czekały m.in. wyroby garmażeryjne, kiełbasy, szynki, sery, wyroby piekarnicze, miody i konfitury. Zwolennicy rękodzieła mogli kupić pisanki, baranki, stroiki, świece, koszyczki i inne świąteczne ozdoby oraz ręcznie robione zabawki.

Podczas kiermaszu Gminę Moszczenica reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Staszkówki, które przygotowały do degustacji wielkanocne mazurki i baby, serniki, bigos oraz pierogi z kapustą. Stoły uginały się od swojskich produktów, wielkanocnych dań, wędlin i wypieków. Pięknie ułożone i świątecznie przystrojone pokarmy zachęcały do degustacji. Było w czym wybierać.Komentarze  

#1 Georgia 2018-03-27 21:24
Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your site?
My blog site is in the very same area of interest as yours and my users would definitely benefit from a lot
of the information you provide here. Please let me know if
this ok with you. Appreciate it!

Look into my site :: wells fargo login: https://anderamirk.org/
Cytować
Wyszukiwarka

Pogoda

 

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM