Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

16 marca 2018 r. w Moszczenicy podpisano jedną z ważniejszych tegorocznych umów o dofinansowanie. Chodzi o projekt budowy punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w gminach: Moszczenica, Lipinki, Ropa i Uście Gorlickie. Gmina Moszczenia jest liderem tego przedsięwzięcia.
 
Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakłada wybudowanie specjalnych miejsc, gdzie będzie można przekazywać odpady. W Gminie Moszczenica taki punkt zlokalizowany będzie obok oczyszczalni ścieków i będzie się składał z:
  • utwardzonego placu z najazdową rampą rozładunkową,
  • kontenera socjalno-biurowego dla pracownika,
  • magazynów: na odpady niebezpieczne i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz magazynu na przedmioty do ponownego użycia (zbierane i przekazywane kolejnym użytkownikom przedmiotów używanych) wraz z punktem napraw,
  • kontenerów i pojemników do selektywnego zbierania odpadów komunalnych,
  • ekologicznej ścieżki edukacyjnej (tablice informacyjne i edukacyjne, ławki.
Całość placu okolona będzie zielenią. Dodatkowo teren PSZOK-u wyposażony będzie w infrastrukturę towarzyszącą tj. ogrodzenie z bramą wjazdową, instalacje: elektryczne, oświetleniowe, wodociągowe i kanalizacyjne.
W swoich założeniach powstanie PSZOK-u przyczyni się do zwiększenia ilości odpadów komunalnych, poddawanych procesom: ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami, redukując w ten sposób ilość odpadów składowanych i wpływając na wielkości koniecznych do osiągnięcia poziomów ekologicznych wskazanych w dokumentach strategicznych i planistycznych szczebla krajowego i wojewódzkiego (ponowne użycie, recykling i odzysk innymi metodami, zmniejszenie masy odpadów przeznaczonych do składowania).
Koszt całkowity projektu wyniesie 1 376 978,92 zł, w tym koszty kwalifikowane 1 119 495,05 zł a zewnętrzne dofinansowanie 951 570,79 zł. Inwestycje ukończona zostanie do 30 września 2019 r.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Pogoda

 

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM